Jak dojechać do Kiekrza?

Z Poznania do Kiekrza można dojechać na kilka szybkich i komfortowych sposobów w różnych porach dnia i nocy.

Autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji:

Linie autobusowe (dzienne) jadące z pętli Poznań – Ogrody: 186, 195, 833, 834

Linie autobusowe (nocne) jadące z Poznań Rondo Kaponiera – Ogrody – Kiekrz: 219

Zobacz schemat sieci autobusowej (dziennej) – kliknij tutaj

Zobacz schemat sieci autobusowej (nocnej) – kliknij tutaj

Pociągiem ze stacji Poznań Główny lub Poznań Wola – kilka połączeń dziennie realizowanych najczęściej przez spółkę Polregio. Czas podróży ze stacji Poznań Główny – Kiekrz to około 11 min.

Podróżowanie zarówno komunikacją autobusową jak i koleją możliwe jest w ramach posiadanego biletu okresowego (karta PEKA – Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna). Karta PEKA umożliwia podróżowanie w postaci płatności za ilość przejechanych przystanków, jak i umożliwia zakup biletów długookresowych. Chcąc dojechać do Kiekrza autobusem lub pociągiem (w ramach karty PEKA) musimy posiadać bilet okresowy na strefę „A”. Przejazdy „przystankowe” możliwe są tylko komunikacją autobusową!

Rowerem. Niestety, brak jest trasy rowerowej, którą bezpiecznie można dojechać do Kiekrza. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat będzie to możliwe za sprawą projektowanej ścieżki rowerowej. W chwili obecnej można jechać trasą rowerową przy jez. Rusałka, Strzeszynek, następnie przy przejeździe kolejowym w miejscowości Psarskie (wzdłuż torów kolejowych). Finalnie wyjeżdżamy na skrzyżowaniu ul. Chojnickiej i Nad Jeziorem. Od tego miejsca do centrum Kiekrza dotrzemy chodnikiem (w części o nawierzchni bitumicznej).

Samochodem. Dojazd jest łatwy i komfortowy, nawet w godzinach szczytu wywołujących bardzo duże korki w centrum Poznania.