Aktualności

Kierski Festiwal 2023

Kolejny rok kończymy lato z Kierskim Festiwalem. W 2023 roku widzimy się 16 i 17 września w Stajni Kaliński.
Wydarzenie zostanie podzielone na część muzyczną oraz sportową. W sobotę główną atrakcją będą liczne koncerty na zlokalizowanej w Stajni Kaliński specjalnej scenie.

OGROMNĄ gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie Krzysztof Cugowski, który w 2020 r. obchodził swoje 70-te urodziny. Jubileusz ten zbiegł się z półwieczem obecności Artysty na scenie. Charyzma, niepowtarzalny, znany wszystkim głos i nieodłączne ciemne okulary. Krzysztof Cugowski – prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej, jeden z tych, którzy stworzyli rocka nad Wisłą, współtwórca Budki Suflera – obchodzi swój podwójny jubileusz. Z tej okazji Artysta zaprezentował dwupłytowy album „50/70. Moje najważniejsze” – muzyczne credo, zbiór ulubionych piosenek śpiewanych przez pięć dekad muzycznej kariery. Jak sam wspomina: „Z przeżytych 70 lat, 50 spędziłem bliżej lub dalej sceny. Nagrałem kilkadziesiąt płyt lepszych i gorszych. Grałem z niezliczoną rzeszą muzyków lepszych i gorszych. Ale… nie żałuję niczego (…). Jestem spełnionym człowiekiem i artystą…”. Album będzie można zakupić w ramach aukcji charytatywnej „Dla Jasia” (wraz z autografami Krzysztofa oraz członków Zespołu Mistrzów) oraz po koncercie.


Niedziela natomiast będzie należała do młodych sportowców, którzy przedpołudniem będą rywalizować w zawodach woltyżerki sportowej.
Oprócz głównych atrakcji jak co roku wszyscy goście festiwalu będą mieli możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej czy atrakcji towarzyszących.
WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/kierskifestiwal

Uwaga mieszkańcy ul. Podjazdowej !

Dokładnie miesiąc dał Zarząd Dróg Miejskich wykonawcy prac drogowych w ciągu ul. Podjazdowej, na rozpoczęcie i zakończenie prac związanych z realizacją chodnika od skrzyżowania z ul. Chojnicką do ul. Podjazdowej nr 18.

Z pozyskanych informacji wynika, że prace zostały rozpoczęte bez kontaktu z właścicielami posesji, którzy mieli trudności związane po pierwsze z wyjazdem, wjazdem na posesję, a po drugie zostali zmuszeni do porzucania swoich pojazdów z dala od swojego miejsca zamieszkania, bez wskazania takiego miejsca przez ZDM. Nie musimy tłumaczyć, że w ciągu ul. Podjazdowej brak jest miejsc postojowych czy parkingowych.

Prace realizowane są na podstawie bliżej nieokreślonego projektu, z którym mieszkańcy nie mieli możliwości się zapoznać. Projekt rozdziela wjazdy do nieruchomości pasami błota często o szerokości 0,50 – 1,00 m. Przedmiotowe można by pokryć kostką celem ułatwienia korzystania z sąsiadujących wjazdów na nieruchomości. Jednak wykonawca w chwili obecnej nie przyjmuje tłumaczeń o bezsensowności działania i realizuje prace zgodnie z projektem.

Prace mają się zakończyć ekspresowo, tj. do 22 listopada 2022 r.

Pierwsze informacje o przekazaniu terenu wykonawcy pojawiły się dnia 7 października 2022 r. na stronie ZDM.

Koszt prac odcinka o długości ok. 140 m to ok. 315 tys. zł.

Warto nadmienić, iż CIĄGLE realizowane prace w ciągu m.in. ul. Chojnickiej przebiegają w sposób skandaliczny. W pierwszej kolejności przez prawie 2 lata kompletnie zdemolowany był odcinek przedmiotowej ulicy na odcinku blisko 1,2 km, co niemal do upadku doprowadziło lokalny biznes. Po licznych interwencjach i petycjach mieszkańców oraz lokalnego biznesu w pierwszej kolejności uzyskano informację, że w chwili obecnej koszty asfaltu są zbyt wysokie, aby można było dokończyć realizację prac. Po kilku miesiącach pojawił się pas asfaltu, a następnie kolejny jednak nie na całej długości inwestycji. Na zakręcie pomiędzy ul. Wilków Morskich a ul. Podjazdową pojawiły się wyłomy pod osadzenie studzienek kanalizacyjnych, które następnie okazały się być zlokalizowane w złym miejscu. Dopiero co położoną nawierzchnię asfaltową ZAŁATANO, a następnie wykonano kolejne otwory. Warto wspomnieć, iż od początku prac ilość sprzętu i zaangażowanych ludzi można określać na wartości POJEDYNCZE, z układem 8 godzinnego dnia pracy z pominięciem weekendów, wraz z całymi tygodniami bezczynności.

Będziemy spieszyć z kolejnymi informacjami.

Aktualizacja 22.11.2022 – w dniu dzisiejszym ma dojść do odbioru realizowanych prac przez ZDM. W odbiorze mają uczestniczyć Radni os. Kiekrz oraz zainteresowani mieszkańcy.